Питання - відповіді

відповіді на основні запитання

Часті питання

  • Трансцендентальна Медитація Махаріші знижує занепокоєність та стрес, покращує здоров'я та розумову діяльність, поліпшує самовідчуття та відносини. На додаток - гармонізує оточення та оновлює клітини організму, в цілому забезпечує ідеальну основу для динамічної та успішної діяльності организму людини.

  • Аналіз фізіологічних даних в момент медитації показав, що практика ТМ викликає у людини стан глибокого спокою, при цьому показники діяльності мозку не сповільнюються як під час сну. Ви перебуваєте в стані пробудженності та самоусвідомленості. Ваш мозок в цей час функціонує зі значно більшою когерентністю, а отже єфективніше та продуктивніше.

  • Правильна практика вимагає чітких особистих інструкцій, індивідуальних для кожної людини. Всі люди різні і кожному потрібне особисте персональне керівництво від спеціально підготовленого вчителя ТМ. При навчані ви робите добровільний внесок, який підтримає вчителя та зробить світ кращим. Більш докладніше по цьому питанню вас проконсультує викладач ТМ.

  • Так і має бути. Життя перестає бути боротьбою. Медитація приносить природне звільнення від напруги всередині нас самих та нашого оточення. В результаті ми без метушні досягаємо більшого за коротший час.

  • Шум не є перешкодою для занять ТМ. Ми можемо думати навіть на ринку. А медитація - це роздуми. Тож медитувати можна в поїзді, літаку, автобусі, в офісі, на лавці в парку навіть на уроках в школі, коли дитині стає важко.

  • Немає ніякої необхідності змінювати своє харчування та спосіб життя. Вам лише потрібно виділити два рази по 20 хвилин у день для медитації (так би мовити "для себе") та насолоджуватися більш цікавим життям.

  • Ні. Навчившись трансцендентальній медитації, ви можете продовжувати займатися нєю абсолютно самостійно та з власної волі. Як робить більшість. Або можете при бажанні, через деякий час практики пройти навчання просунутим технікам медитації та ТМ-сідхі або долучитися до всесвітнього руху (слухати лекції, приймати участь у фестивалях, асамблеях, тощо).

  • Ні. Читання книги або прослуховування диску не може забезпечити досвід чистої свідомості (pure consciousness) і відповідного глибокого стану усвідомленої пробужденности. Книга не може передбачити або відповісти на всі питання в потрібний час, які можуть виникнути у кожної людини. З правильними персональними інструкціями, Ви зможете насолоджуватися технікою ТМ, а також всієї її користю, протягом всього свого життя.